Börekler

Yapımı Kolay Kıymalı Patates Rulo Tarifi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Patates ve kıymadan görüntüsü muhteşem, lezzeti efsane , ramazan sofralarının yıldızı olacak ister ara sıcak isterseniz ana yemek olarak davet sofralarında sunabileceğiniz muhteşem bir @sihirlisini tarifle geldim sizlere…

MALZEMELER

🔺4 adet patates
🔺1,5 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
🔺1 tutam maydanoz
🔺2 adet yumurta
🔺tuz
🔺karabiber

Kıymalı İç için📝

🔺400 g kıyma
🔺2 adet soğan
🔺3-4 diş sarımsak
🔺sıvıyağ
🔺2 adet yeşil biber
🔺2 adet kırmızı biber
🔺1 yemek kaşığı domates salçası
🔺1 su bardağı sıcak su(gerekirse ilave edilir)
🔺tuz
🔺kırmızı toz biber
🔺karabiber
🔺maydanoz

Üzeri için📝

🔺1 su bardağı rendelenmiş kaşar
🔺maydanoz ve kırmızı biber

Kıymalı Patates Rulo Yapışılı📝

🔺 Patatesler yıkanır, soyulur ve rendelenir.
🔺Patateslerimizin suyu sıkılır ve uygun bir kaba alınır.
🔺Üzerine rendelenen kaşar peyniri doğranan, maydanoz, yumurtalar, tuz ve karabiber eklenerek karıştırılır.
🔺Sonra patatesli harcımız pişirme kağıdı serdiğimiz fırın tepsisine ince olacak şekilde dikdörtgen form verilerek yayılır.
🔺Patatesli harcımızı 180°C fırında patateslerin üzerleri kızarıncaya kadar pişirilir.
🔺Kıymalı harcımız için ;bir tavaya zeytinyağı ve kıymayı alınır ve kavurulur.
🔺Kavrulan kıymanın üzerine soğan, sarımsak,yeşil ve kırmızı biberler eklenerek kavurmaya devam edilir.
🔺Domates salçası da ilave  edilir ve kavrulmaya devam edilir.
🔺Ardından sıcak su, tuz,kırmızı toz biber ve karabiber de eklenir ve kıymalar suyunu çekene kadar pişirilir.Pişen kıymaya ince doğranan maydanozlar eklenerek ocağın altı kapatılır.
🔺Altı ve üzeri güzelce kızaran patates fırından alınır, üzerine kıymalı harcı dökülerek her tarafı eşit oalcak şekilde yayılır.
🔺Pişirme kağıdı yardımı ile patatesimizin uzun kenarından başlayarak rulo şeklinde sarılır.
🔺Son olarak hazırlanan patates rulonun üzerine kaşar peyniri rendesi serpilir ve 180°C fırında üzeri kızarana kadar pişirilir..
🔺Fırından çıkardığımız kıymalı rulo patatesimizi servis tabağına alınır ve üzeri isteğe bağlı maydanoz ve kırmızı biber ile süslenir dilimlenerek servis edilir.
🔺Afiyet olsun😋


Print Recipe
KIYMALI PATATES RULO
MALZEMELER 🔺4 adet patates 🔺1,5 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri 🔺1 tutam maydanoz 🔺2 adet yumurta 🔺tuz 🔺karabiber Kıymalı İç için📝 🔺400 g kıyma 🔺2 adet soğan 🔺3-4 diş sarımsak 🔺sıvıyağ 🔺2 adet yeşil biber 🔺2 adet kırmızı biber 🔺1 yemek kaşığı domates salçası 🔺1 su bardağı sıcak su(gerekirse ilave edilir) 🔺tuz 🔺kırmızı toz biber 🔺karabiber 🔺maydanoz Üzeri için📝 🔺1 su bardağı rendelenmiş kaşar 🔺maydanoz ve kırmızı biber Kıymalı Patates Rulo Yapışılı📝 🔺 Patatesler yıkanır, soyulur ve rendelenir. 🔺Patateslerimizin suyu sıkılır ve uygun bir kaba alınır. 🔺Üzerine rendelenen kaşar peyniri doğranan, maydanoz, yumurtalar, tuz ve karabiber eklenerek karıştırılır. 🔺Sonra patatesli harcımız pişirme kağıdı serdiğimiz fırın tepsisine ince olacak şekilde dikdörtgen form verilerek yayılır. 🔺Patatesli harcımızı 180°C fırında patateslerin üzerleri kızarıncaya kadar pişirilir. 🔺Kıymalı harcımız için ;bir tavaya zeytinyağı ve kıymayı alınır ve kavurulur. 🔺Kavrulan kıymanın üzerine soğan, sarımsak,yeşil ve kırmızı biberler eklenerek kavurmaya devam edilir. 🔺Domates salçası da ilave  edilir ve kavrulmaya devam edilir. 🔺Ardından sıcak su, tuz,kırmızı toz biber ve karabiber de eklenir ve kıymalar suyunu çekene kadar pişirilir.Pişen kıymaya ince doğranan maydanozlar eklenerek ocağın altı kapatılır. 🔺Altı ve üzeri güzelce kızaran patates fırından alınır, üzerine kıymalı harcı dökülerek her tarafı eşit oalcak şekilde yayılır. 🔺Pişirme kağıdı yardımı ile patatesimizin uzun kenarından başlayarak rulo şeklinde sarılır. 🔺Son olarak hazırlanan patates rulonun üzerine kaşar peyniri rendesi serpilir ve 180°C fırında üzeri kızarana kadar pişirilir.. 🔺Fırından çıkardığımız kıymalı rulo patatesimizi servis tabağına alınır ve üzeri isteğe bağlı maydanoz ve kırmızı biber ile süslenir dilimlenerek servis edilir. 🔺Afiyet olsun😋
Kişi sayısı
Kişi sayısı

Write A Comment